Aikido

Aikido

Ben bu olayın hastasıyım abi; yani aikido benim hayatımda gerçekten bir çığır açmış, küçük bir çağ açıp kapatmış bir spor, yaşam biçimi, felsefesi, herşeyimdir. Bakınız Enerji, yaşam, tanrı, savaş, politika gibi terimler ben bu spora başladığımda bana tamamen yabancı, anlamsız kelimelerdi. Ancak şu ortada gördüğünüz dünyalar tatlısı adam, şeref sensei, hocam, gerçekten dersini aldığım bir iki sene boyunca bana öğretmediğini bırakmadı. Her ne kadar çocuğun teki gibi de olsam, her ne kadar hiç dinlemiyor gibi de gözüksem dilinin döndüğü kadar, gösterebildiği kadar bana öğretebileceği kadarını öğretti. Şuanda hayatta bu kadar özgüvenim varsa, bu kadar öğrenme aşkım varsa, bu kadar özverili isem kesinlikle büyük bir kısmını şeref hocama borçluyum. Teşekkürler Şeref Sensei.


Motocycles

Someone Elses Bike

Ben kendimi bildim bileli hep şu iki tekerli şeysilere binmeyi çok sevmişimdir. Çocukken babamın bisikletinin arkasında dağlara piknik yapmaya gittiğimizi hatırlarım. Sonra motor amortisörlü küçük kırmızı bisikletimi. Sonra okula gitmek için kullandığım BMX bisikleti. Ve dershaneye, ve ilçe dışına, bayaa heryere gitmek için yani. Ama artık il dışlarına fizana filan seyahate çıkmak istiyorum. Ve emektar BMX’le o yola başlamak biraz zor geliyor açıkçası. Ehliyet bi çıksın. Şöyle yukarıdaki gibi bir şey yapıp bi karadeniz gezisine çıkmak lazım.


FRP

FRP

FRP bir oyun. Masanın başında bir kişinin oynanan oyunu, hikayeyi yönetip anlattığı, diğerlerinin de bu hikayedeki oyuncular, karakterler oldukları bir oyun. Çok değişik hikayeler duydum, çok değişik karakterlere büründüm. Ama her seferinde çok ama çok eğlendim. Oynadığım oyunların birkaçını şuraya yazıyimde sizde biraz eğlenin.

-> Psişik hamsterlar dünyayı ele geçirmiş, ve biz 4 psişik hamster olarak 4 türk süper starını yönetip ünlüleri klonlama çalışan çılgın bilim adamını yok ediyoruz. #cmylmzdövüşsanat

-> Mağara adamlarını oynadığımız ve galata kulesini evleri olarak kullanan uzaylılar tarafından bugüne gönderildiğimiz bir oyun.

-> Türkiyeni yepyeni teknoloji ve geliştirme bakanı tarafından duyurulan “Uçur kazan!” adlı uçak inşa etme yarışmasını duyupda uçak yapma işine soyunun 4 yan sanayi ustasını oynadığımız bir oyun.


LARP

LARP

FRP yi düşün, ama cidden karakterin kıyafetlerini ekipmanlarını alıp cidden oynuyorsunuz. Daha çok doğaçlama tiyatro gibi. Yukardaki foto Eskişehir LARP ekibinin bir fotoğrafı. Bende ortada biyerlerde dilenci nolan olarak duruyorum. Elfler var. Gezginler var. Büyücüler, şifacılar var. Şehirli askerler var. Bunlara isyan eden isyancılar var. Ormanda goblinler var. Binbir türlü düzenbazlık, itlik, kopukluk, diplomasi, savaş var. Gelin yani.

LARP

LARP oynarken ben ben değilim. Belki isyankar bir zombi, belki fakir bir dilenci, belkide hancının yeni çırağıyım.


Anime Conventions

Anime Etkinlikleri

Ben hayatımda bu kadar çılgın bir topluluk görmemiştim abi, taa ki bu elemanlarla tanışana dek. Yani ortada sesli sesli “abi jiraiya ölmiyicekti be!” diye muhabbet edenler mi dersin, elinde kocaman kılıcıyla zırhları kuşanmış giden cosplayer mı dersin, köşede “hentai! hentai!” diye halay çeken mi dersin, elinde fotoğraf makinesiyle “nooluyo abi burda?” kafasıyla fotoğraf çeken fotoğrafçılar mı dersin, türlü türlü aksiyon var burda. Bende bazen şehirin yorgun havası biraz fazla estiğinde biraz rahatlamak, içimdeki çocuğu birazcık şımartmak için giderim buralara, eğlenirim…